Biografia

Môj Príbeh

 

Speváčka a autorka ROuMY (vlastným menom Romana Kiššová rod. Hlobeňová) sa narodila 10. apríla 1995. Speváčka produkuje autorskú tvorbu a sama si skladá hudbu aj texty, čo je pre interpreta veľkou výhodou. Jej najväčšou vášňou je spev, ale  venuje sa aj hre na gitaru. Za svoj najväčší vzor po autorskej aj ľudskej stránke považuje Ed Sheerana.  Speváčka o sebe tvrdí, že nedokáže písať a spievať o veciach, ktoré sama nezažila, preto sú jej piesne osobné, úprimné, jednoducho zrkadlom jej života. Speváčka miluje zvieratá, vo voľnom čase rada maľuje, píše básne a romány a momentálne popri kariére študuje Záhradnú architektúru.

KOŠICKÝ ZLATÝ POKLAD

2010

Už ako 15 ročná sa ROuMY dostala do finále súťaže Košický zlatý poklad 2010 s autorskou piesňou slovenského fingerstylistu SoYmartina – Málo svetla. Do súťaže bolo prihlásených 249 piesní a Málo svetla sa prebojovala do TOP 12! ROuMY a SoYmartino sa síce neumiestnili so skladbou na prvých troch priečkach, ale v tú noc  speváčkin hlas oslovil známu slovenskú kapelu PEHA, ktorá mala po odchode Katky Knechtovej voľné miesto za mikrofónom.

Odhaľ si tvár

2011

V deň svojich 16-tych narodenín ROuMY nahrala svoj prvý autorský singel s názvom Odhaľ si tvár. Financovanie nahrávania  dostala  ako nezabudnuteľný darček. V skladbe je skrytý odkaz pre všetkých ľudí, aby sme sa nebáli byť sami sebou. ROuMY sa so svojou skladbou Odhaľ si tvár dostala aj do niektorých rádií, na základe čoho sa skupina PEHA definitívne rozhodla pre speváčku ROuMY.

Peha

2011 - 2013

Populárna slovenská kapela PEHA nakoniec so speváčkou ROuMY zahájila spoluprácu. ROuMY v skupine figurovala ako hlavná speváčka po odchode Katky Knechtovej. V novom zložení ROuMY so skupinou odohrala niekoľko veľkých energických koncertov od východného Slovenska až po Český Kolín  vrátane pražského Hardrock cafe, kde kapela dokonca oficiálne pokrstila svoj singel s názvom Minca, ktorý bol ich jediným spoločným autorským dielom. Na základe rozdielnych názorov o budúcej tvorbe PEHY a speváčky ROuMY sa spolupráca končí. Od ukončenia spolupráce ROuMY pracuje na svojej sólovej kariére.

Superstar

2013

Speváčka s jej obľúbenou  gitarou následne v roku 2013 skúsila šťastie i  v speváckej súťaži Česko-Slovensko hľadá Superstar. Dopracovala sa do top 50-tky. Koncom toho istého roku ROuMY natočila svoj absolútne prvý videoklip k ďalšej autorskej skladbe SKOČ!, ktorý je energický a plný adrenalínu a voľného pádu.

X Factor

2014

Speváčka a autorka sa rozhodla vyskúšať i účasť v prvom ročníku talentovej súťaže X factor pre Slovensko a Česko. ROuMY svojim prvým vystúpením zaujala nielen publikum ale i porotu, ktorá jej bez zaváhania dala štyrikrát „Áno“. Svojou premenou počas vystúpenia na peknú speváčku z nevýraznej šedej myši chcela speváčka zdôrazniť myšlienku skladby Beneath your beautiful, ktorú spievala na prvom castingu. ROuMY sa napokon prebojovala tesne pred bránu semifinále.

Košický zlatý poklad

2014

V novembri 2014 sa ROuMY opäť objavuje v slovenskej autorskej súťaži Košický zlatý poklad. Tentokrát so svojou vlastnou skladbou To sa ti len zdá, za ktorou stoja producenti Zoli Tóth a Jimmi Cimbala. Skladba ,,To sa ti len zdá,, zabodovala v 30. ročníku autorskej pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad 2014, kde ju odborná porota (v zložení Igor Timko, Vilo Gutray/No Name, Peter Bič/Peter Bič Projekt, Rašťo Kopina/Noc a deň, Marián Čekovský a Juraj Hidvéghy) z celkového počtu 188 skladieb posunula až do veľkého finálového večera, ktorý sa konal 8.11.2014 v Košiciach, kde obsadila 3. miesto.

Debut Čierno - Biely Svet

2016

V roku 2016 ROuMY vydáva svoj debutový autorský album s názvom ČIERNO-BIELY SVET. Úvodnou skladbou na albume je už spomínaná skladba zo súťaže Košický zlatý poklad „To sa ti len zdá“. Na produkcii celého albumu sa podielali Zoli Tóth a Jimmi Cimbala. Na CD nájdete aj singel „Do perín“, ktorý má krásny rozprávkový videoklip a  „Bez teba“, pre ktorý sa videoklip natáčal v slnečnej Sardínií. Veľmi emotívnou skladbou je pieseň „Nie si v tom sám“, ktorú ROuMY napísala pre svojho otca, keď ležal v nemocnici. Bonusom na albume ČIERNO-BIELY SVET je skladba „Ak si slepý“ zo skoršej tvorby speváčky ROuMY.

Krst Albumu Čierno - Biely Svet

2017

Dňa 17.02.2017  bol debutový album Čierno-biely svet speváčky ROuMY priamo na Dunaji oficiálne „dokrstený“ ohňom, na lodi Gracia. Krstnými rodičmi sa stali spevák Peter Cmorik a ohnivá žena, Kristína Slováková. Krstný otec, Peter Cmorík, za asistencie ohnivej ženy Kristíny Slovákovej zapálil divokým plameňom album, ktorý držala ROuMY vo svojich dlaniach. CD na niekoľkokrát vzbĺklo ohňom z horiacich faklí. Posledný úkon patril krstnej mame, Kristíne Slovákovej, ktorá je zároveň manažérkou Botela Gracia. Všetkých tak trochu šokovala –obe horiace fakle zahasila v ústach! V jej podaní nasledovala aj úžasná ohňová šou, na ktorú sa len tak ľahko nezabudne. Podobne ako na celý večer R&R night, na ktorom vystúpili okrem ROuMY aj Robo Šimko & Massriot, Andrea Sulovská, Alan Murin a Natália Galisová.

Zdieľať:
COPYRIGHT roumy.sk © 2017