Roumy to skúšala s Pehou aj v X Factore, teraz vydáva debutový album

Mladá speváčka Romana Hlobeňová s umeleckým menom Roumy odštartovala tento rok podľa svojich predstáv. Vlani trávila dlhé hodiny v štúdiu s Jimim Cimbalom a Zolim Tóthom a výsledkom spolupráce je nový debutový album Čierno-biely svet, ktorý vyšiel začiatkom roka.

„Občas som sama neverila, že album stihneme dokončiť v prijateľnom čase. Pustili sme sa do toho v období, keď sme všetci boli dosť pracovne vyťažení. Pre mňa osobne bolo najnáročnejšie skĺbiť moje vysokoškolské štúdium s nahrávaním v štúdiu tak, aby som sa obom veciach venovala naplno,“ tvrdí sympatická speváčka Roumy.

Na albume nájdete aj skladbu To sa ti len zdá, s ktorou speváčka v roku 2014 obsadila v autorskej pesničkovej súťaži Košický zlatý poklad pekné tretie miesto. Popri nahrávaní albumu Roumy stihla nakrútiť aj klip k rytmickej skladbe Čierno- biely svet. Scenár si navrhla sama a osobne má najradšej záverečnú scénu, kde si podľa jej slov veľa žien príde na svoje alebo sa prinajmenšom aspoň pobavia.

Všetky skladby na albume sú naspievané v slovenčine, i keď pôvodný plán bol trošku iný. „Niektoré skladby som pôvodne zložila v angličtine, no na poslednú chvíľu som ich pretextovala do môjho rodného jazyka. Spievať po slovensky je síce náročnejšie a skladať texty je rozhodne ťažšie, ale keď sa nájdu tie správne slová, myslím, že to stojí za to. Slovenčina je krásny jazyk a neľutujem svoje rozhodnutie.“

Vydaním tohto albumu si speváčka po dlhej ceste „skúšania šťastia s Mincou“ konečne splnila sen. V rokoch 2011 až 2012 pôsobila na poste speváčky v kapele Peha, a práve song s názvom Minca bol označovaný za comebackový singel prešovskej formácie. Tu však plánovaný veľký návrat Pehy aj skončil, rovnako ako spolupráca s Romanou Hlobeňovou.

Tá sa však nevzdala a o dva roky neskôr sa skúsila presadiť ako sólová speváčka v obľúbenej televíznej šou X Factor, v ktorej spočiatku zaujala, no ani to jej stabilné miesto na scéne nezabezpečilo. Práve debutový album by mohol byť tým prelomom. „Považujem to za svoj doteraz najväčší životný úspech, pretože o vlastnom CD som snívala už od detstva. Je to úžasný pocit, niečo vytvoriť a túto energiu odovzdávať ďalej. A konečne som niečo dotiahla dokonca,“ dodala so smiechom speváčka, ktorá na tento rok pripravuje aj akustické turné po Slovensku.

 

Autor: Michaela Salajová

Zdieľať:
COPYRIGHT roumy.sk © 2017